PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39088}

Oko

Gin gwai
6,5 5 228
ocen
6,5 10 1 5228
5,7 3
oceny krytyków
Oko
powrót do forum filmu Oko

Brawa dla Polaków. Film wyszedł na świecie w 2002 roku, a w Polsce w 2008 :/

Princess_M_

tylko nasz kraj może byc tak zacofanym w filmowe premiery:D:D:D
az wstyd

ania234

Nie o ten film pewnie chodzi... U nas teraz bedzie premiera The Eye z Albą, a Gin gwai nie miał chyba polskiej premiery ;)

Kachamy

tu na filmwebie się komuś jak to mówiąc delikatnie popindoliło:D:D i odnościniki itd i premiery dodają nie tam gdzie trzeba. A to dlatego bo prowadzą serwis niektórzy, ale za chiny nie mają pojęcia o tym co się dzieje na świecie.

ocenił(a) film na 6
Redgard

Nikomu się nic nie popierzyło. Tego samego dnia do kin wejdzie remake Oka z Albą oraz oryginał. Podobnie było kilka lat temu, gdy tego samego dnia na ekrany kin wchodził The Ring i Ringu...

ocenił(a) film na 9
milczacy

Arcydzieło współczesnego horroru wprowadza się do Polskiego kina pięć lat po premierze światowej i to tylko po to, żeby wypromować walącą popcornem i rozlaną cocacolą, amerykańską podróbkę... rzygać się chce.
Choć może powinniśmy być wdzięczni, gdyby nie ten remake, "Eye" trafiłby do Polski za następne 5 lat w tanim kioskowym wydaniu.

(dobra.. może nie arcydzieło, ale jednak kawałek dzieła i nie wiem jaki będzie ten remake - choć pewnie do bani, jak wszystkie poprzednie. Wyrażanie skrajnych emocji jakie wywołują u mnie nasi dystrybutorzy nie sprzyja obiektywizmowi :P)

nubia

może tu nie:D ale czasem ludzie dają jakieś bzdurne premiery, albo nazwy:D

Aaaa co do rimejku, hmmm obejrzałem na youtubie porównanie scen tych najbardziej klimatyczny:D Vide staruszka. To z Albą zakrawa o kpine:D w kwesti wizualnej i dźwiękowej. Saruszka nie "jęczy" i nie pojawia się tak jak w orginale, gdzie w milisekundach najpierw wyprzedza jej głośny jęk. I generalnie ujęcia są huja.szcze i nie dają tego klimatu i babcia to wygląda jak normalna babcia i nie straszy:D Reszta scen też spartolona i nie straszy tak:) Bo zaamerykanizowane ujęcia i próba czegośtam psuje efekt i klimat jaki był w orginale.

Lichooo

milczacy

Dobra - skoro ustaliliśmy że jego premiera jest tego samego dnia co amerykańskiego Oka (czyli jutro) to może mi ktoś powiedzieć gdzie ten film można obejrzeć? ;) bo bym z chęcią się na niego wybrała.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
MalaAn

Jest tylko 5 kopii, więc prawie nigdzie :/

ocenił(a) film na 6
Princess_M_

a czy kotś kiedykolwiek widział żeby premiera w Polsce filmu azjatyckiego byla chociażby rok po premierze światowej?? ZAWSZE jest to kilka lat! a co do samego filmu to widzailem lepsze horrory w azjatyckim wykonaniu, o amerykanskim remaku nawet sie nie wypowie bo jest oczywiste ze oni nie potrafia stworzyc klimatu tak jak azjaci.

Princess_M_

jaki żal z niektórych loodkow

Princess_M_

A kiedy to Pan Tadeusz zagoscil na ekranach USA? Bo nie pamietam... i mam tu na mysli szeroka dystrybucje a nie jakis festiwal... Gdyby tak chciec pokazywac wszystko, to zdaje sie nikt by nawet nie zwrocil uwagi na "Oko", ktore nawet dzis po latach dubluje sie w repertuarze... moze tu jeszcze dorzucic "Oko" Richard'a Hobert'a? Mimo slabego poziomu i zerowych szans na tysiac widzow. W koncu to oto oko jest jeszcze starsze.

Princess_M_

Pamiętam ten film, oglądałam go kilka lat temu. Dlatego z zaskoczeniem przyjęłam wiadomość o jego premierze w Polsce. Czasami sami się ośmieszamy.

malabogusia

wchodzi do kin dopiero teraz, ponieważ do kin również wchodzi o wiele głośniejsze "Oko" amerykańskiego.

Wszystkie to biznes. Liczy się kasa, więc faktowi temu związanemu z poźniejszym wejściem na polskie ekrany tegoż filmu sie akurat nie dziwie.
Światem rządzi i bedzie rzadzic pieniadz (dopoki nie wynajda jakiegos innego środka wymiany)

Princess_M_

WSTYD WSTYD I JESZCZE RAZ WSTYD. METR MUŁU ALBO I WIĘCEJ! I JAK TU SIĘ NIE WSTYDZIĆ ŻE JEST SIĘ POLAKIEM CHOCIAŻBY ZA TEGO TYPU WYSTĘPKI?! PROPONOWAŁBYM ZACZEKAĆ AŻ OD PREMIERY ŚWIATOWEJ MINIE 10 LAT, WTEDY PRZYNAJMNIEJ BY SIĘ ŁADNIE KOJARZYŁO. WSTYD MI ZA TEN KRAJ! KUPA GNOJU I MUŁU!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones