PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=39088}

Oko

Gin gwai
6,5 5 222
oceny
6,5 10 1 5222
5,7 3
oceny krytyków
Oko
powrót do forum filmu Oko

bo widziałem właśnie tę amerykańską wersje i mi przypadła do gustu jakieś zasadnicze różnice? czy moźna sobie darować

SaoSin

Tym ze tamten jest amerykańską gównianą kopią. I w niczym nie dorównuje pierwowzrowi.

ocenił(a) film na 7
SaoSin

Tym, ze ten jest gownianym oryginalem, w niczym nie dorownujacym remake'owi.
W remake'u jest wiecej przerazajacych scen, ktore mroza krew w zylach. Japonska wersja nie oddaje klimatu grozy, co rezultuje, ze sie na niej zawiodlem.

ocenił(a) film na 9
tomie_2

nie chcę być nie miły, ale to nie jest japoński film ... Jest to produkcja tajlandzka braci Pang, warto byłoby chociaż to wiedzieć wypowiadając się. Film jak dla mnie rewelacja.

ocenił(a) film na 7
wp7650

tak, przyznaje racje, ale to nie zmienia faktu, ze film braci Pang jest niestety bardzo slaby.

ocenił(a) film na 9
tomie_2

każdy ma prawo do swojej opinii, na szczęście :)

ocenił(a) film na 7
wp7650

No niby tak, ale jesli ten film ktos uwaza za lepszy od wersji z Alba, to niestety nie bylo dyskusji :)

ocenił(a) film na 9
tomie_2

Przykro mi bardzo, ale dyskusji z mojej strony i tak by nie było, ponieważ remake'u nie widziałem. A jak nie widziałem to się nie wypowiadam. Zresztą remake'i wszelakiego typu staram się omijać z daleka, jakoś mam do nich awersję ... :)

ocenił(a) film na 7
wp7650

Calkiem zrozumiale, ale jak zawsze sa wyjatki :) Moze warto ten jeden raz sprobowac?

ocenił(a) film na 5
wp7650

Warto zapoznać się z różnymi remake'ami gdyż posiada się wtedy obiektywną opinię :)

ocenił(a) film na 9
marcela666

Nie da się ukryć, że masz rację. Być może kiedyś skuszę się na remake'i, ale póki co odpuszczam je i zostaje przy subiektywnej opinii :)

ocenił(a) film na 8
wp7650

Uprzedzę, że możesz być rozczarowany. Zwłaszcza że jak widzę lubisz dalekowschodnie produkcje.
Ja widziałem najpierw tę wersję z Abą (przyznaję mam do tej pani pewną słabość ;), jednak czegoś mi w tym filmie brakowało. Dlatego sięgnąłem po oryginał. I pomimo tego, że film który jest jako drugi oglądany raczej ma gorzej na starcie - bo przecież wiem o czym będzie - to jednak ta wersja oryginalna podobała mi się znacznie bardziej. Ciekawsze było zwłaszcza inne zakończenie. W amerykańskiej wersji film zakończył się dokładnie tak jak przewidywałem. U Azjatów nie można być pewnym niczego - i właśnie to jest jednym z uroków kina Asia ;)

Też jestem baaardzo sceptycznie nastawiony do amerykańskich remake'ów, bo na ogół są po prostu tandetne, a co najważniejsze nie wnoszą niczego nowego, ale i tak zazwyczaj sprawdzam co tym razem spartaczyli. Niemniej są wyjątki - trzeba więc sprawdzać, np: "Dom nad jeziorem" i "Il Mare" - oba mi się podobały (choć koreańska wersja ciut bardziej)
Pozdr.

ocenił(a) film na 9
MacMarko

zgadzam się :) wersja tajlandzka ma satysfakcjonujące zakończenie :)

ocenił(a) film na 7
marcela666

Najlepiej oglądać dany film tylko raz (klimat tajemnicy) i zawsze wybierać wersję oryginalną.

ocenił(a) film na 7
wp7650

I lepiej że nie widziałeś,, oryginał o niebo lepszy, w The Eye jedynym plusem jest ...urodziwa Alba, która i tak nie należy do genialnych aktorek zresztą. Brak zupełnie w tym filmie głębi, ogląda się go zupełnie beznamiętnie. Pozdrawiam

Baby_Black27

obok genialnych aktorek to ona nawet nie stała :)

ocenił(a) film na 7
wp7650

Masz rację. Remake to po prostu gówna dla zachodniego społeczeństwa.
Niestety taki remake ma na filmweb 50 tysięcy głos, a oryginał 5 tysięcy.

ocenił(a) film na 7
tomie_2

Film nie jest słaby, ale to bardziej dramat niż horror.

wp7650

jak dla mnie też. Zdecydowanie, tak jak mówisz - rewelka!

ocenił(a) film na 7
wp7650

To jest produkcja chińska człowieku.

ocenił(a) film na 9
pawel_nowakk

ma rację, nie wiem co mi przyszło do głowy pisząc, że jest to produkcja tajlandzka ...

ocenił(a) film na 7
tomie_2

właśnie klimat w tym filmie jest kluczowy,,Bracia Pang to azjatyccy mistrzowie suspensu i grozy, specjalizują się w klimatycznych produkcjach, ale jak dla kogoś cała Azja to Japonia, nie odróżnia psa od kota to o czym tu dysqtować.

ocenił(a) film na 7
Baby_Black27

No sorry, a gdzie tu jest roznica dla Ciebie?? - chyba tylko w przejezyczeniu...

ocenił(a) film na 7
SaoSin

Horror z Jessicą Albą? Chyba wernisaż mody.

70R

;d ;p

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones